Zadanie domowe na 2 czerwca

1. Prosze zrobic zadanie dotyczace utworu Ignacego Krasickiego “Przyjaciele” (kserocopia z klasy) Przyjaciele zajączka nie pomogli mu, ponieważ ich zachowaniem kierowały: obojętność, egoizm, obłuda, tchórzostwo, lenistwo, wygodnictwo, brak wrażliwości i bezmyślność. Przetlumacz te negatywne cechy na jezyk angielski.
  2. Młody, niedoświadczony zajączek nie potrafił rozpoznać tych wad. A czy ty chciałbyś mieć takich „przyjaciół”? przygotuj sie do dyskusji na ten temat.
  3. Gramatyka- pocwicz przykladowe cwiczenia przygotowujace do egzaminu ( kserokopia z klasy)
  4. Przed czym nas ostrzega Krasicki w Baj­ce „Przy­ja­cie­le”? Napisz pare zdan w zeszycie.
  5. Przypominam, ze w piatek odbeda sie egzaminy ustne w szkole polskiej.
  6. W sobote 3 czerwca- egzaminy pisemne klasy kredytowe w sali przy kosciele polskim godzina: 9:30-14:00 obowiazuje ubior odswietny, stosowny do szkoly. Prosze tylko przyniesc dlugopis, wode to picia i glowe pelna wiadomosci. Bedzie poczestunek- domowe paczki, soczek i woda.
  7. 9 czerwca piatek wieczorem odbedzie sie uroczyste zakonczenie roku szkolnego w kosciele polskim dla klas kredytowych oraz uroczyste pozegnanie tegorocznych maturzystow. Bedzie msza Sw. za naszych studentow i rozdanie swiadectw z nagrodami. Dokladane informacje jeszcze podam na lekcji.

Posted in Klasa 10 old.