Piatek, 23 luty 2024

1. Prezentacje: Tony Halik – podroznik, dziennikarz, “w swych opowieściach bywał pilotem RAF-u i laureatem nagrody Pulitzera. Mówił, że w jego żyłach płynie indiańska, argentyńska i polska krew. Nikt nie wątpił w opowieści podróżnika, bo gdy zaczynał snuć swoje historie, rozmówcy mieli ciarki.” Pawel Strzelecki – marzyciel, podroznik, odkrywca. “Dokonał pierwszych pomiarów Australii, odkrył Góry Śnieżne – najwyższe pasmo Wielkich Gór Wododziałowych, a najwyższy szczyt kontynentu nazwał Górą Kościuszki na cześć przywódcy insurekcji z 1794”.
  2. Glosne czytanie “Czlowiek Renesansu cierpi” – podrecznik strona 149, 150.
  3. Analiza “Trenu VIII” – charakterystyka Urszulki. – podrecznik strona 151.
  4. Cwiczenie I strona 151.
  5. “Open book” test – podrecznik strona 159, 160, 161.
  6. Cwiczenie z gramatyki – forma celownika.

Zadanie domowe:

1. Dokonczyc cwiczenie z gramatyki zapisujac pelne pytanie do kazdego z punktow i podac pelna odpowiedz np. Komu mama przekazala pozdrowienia? Mama przekazala pozdrowienia Markowi – zadanie dla uczniow obecnych na lekcji.
  2. Zadanie dla uczniow nieobecnych na lekcji: Cwiczenie G-6 podrecznik strona 147.
  3. Zadanie dla wszystkich: nauczyc sie plynnie czytac na ocene tekst w ramce od slow “Krocz spokojnie……” na stronie 148 – podrecznik.

Posted in Klasa 10A.