Na ostatniej lekcji 12 kwietnia poznalismy satyre Ignacego Krasickiego ” Zona Modna”(obraz kobiety epoki oswiecenia, termin satyra, czym charakteryzuje sie utwor satyryczny)Rozmawialismy o wartosciach zony modnej i wspolczesnej kobiety, intercyzie i cechach bohaterow. Karty pracy z satyry.

Zadanie domowe na 19 kwietnia

Prezentacja od 3- do 5 stron prosze przeslac na moj email: joannakaczmarekszkolapolska@gmail.com do piatku 19 kwietna jezeli ktos chce prezentowac w klasie. Praca: w Powerpoint , dokument przesyłany w pdf, zdjecia, wiadomości, ciekawostki, osiągnięcia oraz 3 pytania do klasy. Prosze wybrac Tylko te osoby podane ponizej. Swoje prezentacje będziecie przedstawiać w klasie lub na lekcji wirtualnej 26-stego kwietnia. Ocena bedzie za wykonanie i prezentację. Powodzenia!

1. Jerzy Jelinski
  2. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz